Domain ve Hosting Hizmetleri

 

Domain Hizmetleri

Alan adı (domain) ve sunucu (web hosting) oluşturacagımız sitenizin başarıyı yakalaması açısından çok öneme sahiptir. Domain internette açacagımız web sitesinin kimliği ve bu kimliğin “Alan Adı”dır. Alan adınızın düşünceyi geliştiren uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Hosting ya da Türkçe olarak Alan Adı hizmeti ise web sayfalarınızı internette yayınlamak, kendinize ya da şirketinize ait alan adını e mail olarak kullanmak için gerekli alanın kiralanmasıdır. Sitenizin sürekli olarak erişilebilir olması, size gönderilen e maillerin posta kutunuza ulaşabilmesi için domaininiz (web sitenizin) internete sürekli bağlı ve sürekli ulaşılabilir bir sunucu üzerinde bulunması gerekir. BUSTOM BİLİŞİM olarak domain hizmetleriyle size internet dünyasında hem güven hem de kesintisiz iletişim sunuyoruz..

Hosting Hizmetleri

Hazırladığınız web sitelerini yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Web sitenizin çalışması için dizayn edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular daima açık ve günün her saati her dakikası erişilebilir olmak zorundadır.
Size gece 04:00′ te bile bilgisayarınızdan www.bustombilişim.com.tr adresine baktıgınızda web sitesi karşınıza geliyorsa o saniyede sizin bilgisayarınız bizim kendi sunucumuza bağlanıp bizim sitemize ait olan dosyaları sizin bilgisayar ekranına taşıyor demektir. İşte bunun için sunucuların daima açık ve internete bağlı olması gerekir.
Sunucular özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, internet olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu hosting hizmetini sağlanmış olmakta. Ayrıca maillerde yine bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır.

 

Click Here